O mně

Blanka Sýkorová

Jmenuji se Blanka.

Od dětství se věnuji výtvarným a kreativním technikám. Více než 15 let jsem tyto techniky učila, psala o nich články, vytvářela vlastní návody. V současné době sice neučím ostatní, ale sama se učím dále. Vždyť výtvarné a kreativní techniky nemají žádné omezení, nemají žádné hranice.

Baví mě spojovat různé materiály, využívat různé pomůcky. Vždy se snažím do své práce vkládat něco svého, něco nového, něco inovativního. A to je to, co poté pomocí sociálních sítí předávám dál.

Tuto svou zálibu jsem v současné době omezila hlavně na práci s mandalami. Mandaly kreslím bez použití kružítka a pravítka. Základ mají v automatické kresbě. Vznikají černobílé předlohy, do kterých vkládám vždy hlavní myšlenku. Hotové černobílé mandaly dále vybarvuji, přetvářím do šperků, do šablon. Již 5 let pravidelně vzniká na konci roku kalendář vytvořený z mých mandal.

Mandaly rozesílám dál, sdílím je pro širší veřejnost. Pokud se někomu líbí a vrátí mi je zpět vybarvené, jsem vždy ráda. Ale naplňuje mě i myšlenka, že mandaly si žijí svým dalším životem již beze mě.

Kromě mandal a svého tvoření sdílím i inspirativní fotky z míst, kde jsem čerpala energii. V souladu s tím dodržuji i zdravý životní styl, ale tam jsem na začátku dlouhé cesty, na kterou Vás zde nechám nahlédnout.

Kromě tohoto již více než 15 let pracuji v sociálních službách. Je to zaměstnání krásné, ale náročné. A právě kreativní myšlenky, mandaly, zdravý životní styl a čerpání energie z hezkých věcí mi pomáhají v mé práci být…

Pokud někoho svými myšlenkami budu inspirovat, napište mi o tom. Každá reakce je pro mě motivací pro další práci.

Blanka

 

16
let zkušeností v oboru
620+
fanoušků na Facebooku
7
let kreslení mandal